ההבדל בין הגברים לילדים הוא מחיר הצעצועים שלהם. :)

עידון הגאים רפטור 50

04 ינו 2015 16:47 #1 מאת rubishriki
שלום.
התחלתי להטיס מסוק מסוג רפטור 50 אחרי 10 שנים של הטסת טיסנים.
התאמנתי בסימולטור כמה שעות ויצאתי להטיס היה מצוין אני מרחף בגובה מטר בערך שגב המסוק אלי.
אני מצליח להשתלט אבל אני רוצה לעדן טיפה את ההגאים בתור התחלה.
השאלה היא האם שאני מעדן את ההגאים זה פוגע איפה שהוא בכיוון של השלט\מסוק כי אני יודע שיש כמה מיקסרים לדוגמא פסיעת הרוטורים הראשיים עם מצערת גז.
אני מטיס עם DX7 גירסת טיסנים.
באיזה תפריט אני מעדן הגאים?
וכמה בערך אם בכלל?

תודה רבה מראש לעונים

Please התחברות או צור חשבון to join the conversation.

יותר
04 ינו 2015 19:08 #2 מאת IziG
תגובה מIziG בדיון עידון הגאים רפטור 50
ברוך הבא לפורום !

אתה רוצה לעדן את הכיוונים של הראש, כלומר ההשפעה של הסטיק על ה-Swashplate או ההשפעה של הסטיק השמאלי על הסיבסוב של המסוק ימינה ושמאל?

את הזנב יחסית פשוט יותר לכוון, פשוט תגדיר לו אחוז נמוך יותר של תנועת סרוו. לא להתבלבל עם End Points שלא משפיע על תנועת הסרוו אלה משפיע על הגבול שאליו הוא מגיע.

אם אתה מעוניין לשנות את ההשפעה של הסטיק הימני על תנועת הראש של המסוק, אתה נכנס לתפריט הכיוונים של ה-SwashPlate mix ומשם מוריד את הגבולות של כל ערוץ, יש לך שלשה ערוצים לטפל בהם. חלק מהערוצים יכולים להופיע עם סימן מינוס לידם, במקרה הזה צריך להקטין את הערך המוחלט כמובן. כלומר אם מכוון לך 60- אז משנים למשהו כמו 55-.

אני לא נכנס כרגע לכיוון ראש של מסוק, אבל כדאי לבצע את הפעולה הזו עם מד זוית להבים ולוודא שלהבי הראש של המסוק שומרים על זווית זהה בינהם בסוף הכיוון. האפשרות מתחת מונעת את הצורך להשתמש במד זוית, אם הלהבים היו מכוונות מראש כמובן.

מה שהכיוון מעל יבצע זה להקטין את כל טווח התנועה של הראש. תכלס? יבצע את העבודה אבל ישנה אפשרות נוספת שנקראת אקספו, או Expo בשלט. הכיוון הזה מאפשר לעדן את החלק ה"פנימי" של התנועה של הסטיק על חשבון החלק ה"חיצוני". כלומר לאפשר מסוק אדיש יחסית בתנועה עדינה של הסטיק אבל פראי כשמגיעים לקצבות.

מזמן לא נגעתי ב-DX7, כתוב כאן אם לא מצאת את התפריט המתאים, נמצא אותם ברשת.

ממה שקראתי ברשת ונסיון קצר עם מסוק Raptor 30, מעולה להתחלה. מאד סלחן ודי עמיד.

יותר
04 ינו 2015 19:33 #3 מאת rubishriki
היי תודה על התשובה המהירה.
אני רוצה לעדן את התנועות סביב מרכז הסטיק וכן גם את הזנב.
לפי מה שהבנתי אם אעשה זאת עם EXPO אני לא צריך כיוונים חדשים ללהבים נכון?
ידוע לך אם יש בזה איזו אי המלצה או שזה בסדר להתחלה להתאמן?
על איזה ערוצים אני צריך לבצע אקספו? (אלירון אלווטור ורדר)

יותר
04 ינו 2015 20:18 #4 מאת IziG
הבנת נכון, Expo ישנה את הגרף של זוויות הלהבים בראש של המסוק ואמור לשמור על היחס בינהם. אם המסוק היה מכוון לפני, הוא ישאר מכוון גם אחרי. אם אני זוכר נכון, את ה-Expo אתה מבצע על שלושת הערוצים שביחד יוצרים את המיקס עבור ה-Swash וכדי לשמור על הראש מכוון, יש צורך לשמור על אחוז אקספו זהה בכל ערוץ.

בזנב כדאי לבדוק אם אחרי שהורדת את התנועה של הסרוו לא נוצר מצב שהג'ירו מנסה כל הזמן לפצות על זוית להבי זנב קטנה מידי. למרות שאם תוריד משהו כמו 10% ההשפעה צריכה להיות כמעט זניחה.

כדי לבדוק את זה אמורים להוציא את הג'ירו ממצב Head lock ולוודא בזהירות שהמסוק עומד במקום מבחינת הזנב ללא צורך בעבודה של הג'ירו. צריך להיות זהיר היות שבלי ג'ירו פעיל, יהיה לך מאד קשה לשמור על המסוק במקום. אתה עולה לגובה של חצי מטר עד מטר, עוזב את הסטיקים וממתין כמה שניות בלי לגעת בסטיק השמאלי. אם המסוק לא מתחיל להסתובב, הכל בסדר, אחרת צריך לכוון את הזנב.

יותר
05 ינו 2015 21:00 #5 מאת ליעד דיין
גם לערוץ של הזנב אפשר להגדיר אקספו וככה הוא יהיה יותר עדין.

מנהל פורום טיסנים ומכוניות שלט לשעבר... בפורום FXP :)

יותר
05 ינו 2015 23:21 #6 מאת rubishriki
כלומר אם אני משנה את האקספו אני לא נוגע בהגדרות אלא רק את יחס התזוזה לסטיק? (אני גם ככה לא מגיע לסוף הסטיק ואפילו לא לחצי כיוון שאני ר מרחף על מנת לתרגל כיוונים מהסימולטור)

תודה רבה רבה לכם על התגובות זה ממש עזר ועוזר לי.

יותר
06 ינו 2015 06:52 #7 מאת IziG
טוב, היות שאין לי את השלט הזה מולי, חפרתי קצת ברשת ומצאתי הסבר לזה שיש לך כיוון של Expo עבור שלושת הערוצים ששולטים ביחד ב-Swash וגם בנוסף אפשרות לכוון Expo עבור המיקס כולו.
ההמלצה שמצאתי הייתה לכוון כל ערוץ בנפרד כמו שכתבתי לך מעל ולא להשתמש ב-Expo עבור המיקס כולו. ההסבר הוא שכיוון Expo למיקס כולו גורם לשלט לחשב את התוצאה שבה כל סרוו צריך לזוז. לפי אותו הסבר, כשמכוונים Expo לכל ערוץ בנפרד, החישוב הוא ב"כניסת" המידע של הסטיק והיא מדוייקת יותר.

אני אנסה למצא משדר כזה ולראת את ההגדרות בעצמי. אני עובר כרגע על חוברת ההוראות שלו, אבל אין כמו לראות את זה על שלט אמיתי.

יותר
06 ינו 2015 13:32 #8 מאת rubishriki
אחלה. אני אבדוק בשלט ואחפש איך נראה הכיוון לכולם יחד ואיך נראה לכל ערוץ בנפרד.
דרך אגב איך אני מעלה פה תמונה? אני לא מוצא אפשרות כזו.

יותר
06 ינו 2015 15:35 #9 מאת IziG
בקשר לתמונות, אכן יש באג. גש ל-Attachments, ואז בחר את הקובץ ואל תלחץ על על הכנס או הסר.
לאחר לחיצה על Submit, כלומר פרסום של ההודעה. אתה תראה את התמונות מוקטנות בתחתית ההודעה.

יותר
16 ינו 2015 07:21 #10 מאת ליעד דיין
הצלחת לסדר את ההגאים? המסוק כבר טס?

יותר
16 ינו 2015 10:24 #11 מאת rubishriki
היי. רק סידרתי בשלט. לא יצא לי לצאת עם תנאי מזג האוויר. אני לבינתיים עוד קצת בסימולטור. אני העלה מסקנות אחרי ההטסה...תודה רבה על העזרה

יותר
16 ינו 2015 12:56 #12 מאת ליעד דיין
הגשם הזה מגיע בדיוק בסוף שבוע, מבאס.
להטיס אי אפשר, להסיע הכל בוץ ונמאס לי כבר מהסימולטור.

יותר
מפקחים: Shmulikליעד דיין
זמן ליצירת דף: 0.060 שניות